11.06.2017
Proč rodinné fotografie?

Fotografie je památka pro vás a obzvlášť u rodinné fotografie platí, že je to památka i pro příští generace.

Ze všech fotografií jsou nejcennější ty, které zachycují život Váš a Vaší rodiny. Fotografie umí zachytit zlomek našeho života a uchovat nám tak vzpomínky na to co již uplynulo a je nenávratně pryč. Čas nejde vrátit ani zastavit, jsou to jedinečné okamžiky, které už se nebudou nikdy opakovat. Už nikdy nevyfotografujete první úsměvy a první krůčky Vašeho dítěte, těhotenské bříško jeho maminky, oslavu narozenin, svatbu… Vnoučata jednou budou chtít vidět, jak jste vypadali za mlada… Takové fotografie mají pro vás nevyčíslitelnou hodnotu. Proto se určitě vyplatí nefotografovat jen mobilním telefonem, fotografie v počítači si dobře zálohovat a mít alespoň část v papírové podobě. A třeba občas i využít služeb dobrých fotografů.

Já jsem se k fotografování rodiny a dětí dostala přirozenou cestou po narození mé dcery. Najednou jsem nefotila nic jiného než ji. Děti a rodina se staly hlavním tématem mých fotografií. Uvědomila jsem si, že fotografie rodiny jsou pro mě mnohem cennější než nějaké krajinky, kytičky a zvířátka. Navíc je to zábavnější a opravdu to má smysl. A tak se z fotografa krajináře nakonec stal především rodinný fotograf :-), i když na krajinu jsem zcela nezanevřela.

Rodinné fotografie tu jsou na památku a pro radost. Ráda dělám radost svými fotografiemi. A pokud se Vám mé fotografie líbí, mohu udělat radost i Vám :-).