12.07.2017
Nejlepší denní doba pro fotografování v exteriéru

Fotografii dělá světlo. Pokud plánujete fotografování venku, velkou roli hraje počasí, které si nemůžete naplánovat, ani ho ovlivnit. Co ale ovlivnit můžete je výběr místa a denní doby, i to má na vzhled a kvalitu fotografií velký vliv.
Nejhorší je fotografovat portréty kolem poledne na přímém sluníčku. Nejenže se člověk různě šklebí a mhouří oči, protože mu vadí silné sluneční záření, ale navíc vzniknou na obličeji nevzhledné ostré stíny a místo očí černé důlky. Ideální proto je vybrat místo někde ve stínu budovy, nebo pod stromy. Když je pod mrakem a neprší, je to skvělé počasí pro fotografování. Dobrá je i lehká mlha, zajímavé jsou portréty i v podzimní nebo zasněžené krajině.
Pokud si můžete vybrat čas, tak nejlepší pro fotografování portrétů v exteriéru je ráno nebo večer. Ideálně zhruba hodinu po východu slunce a hodinu před západem, kdy je světlo teplé, měkké a skutečně kouzelné. Takové osvětlení zkrášluje pokožku i rysy tváře a zlatá barva světla navíc vytváří opálený vzhled. Schválně to někdy zkuste :-).